Piżama damska w takiej formie, w jakiej znamy ją obecnie, upowszechniła się dopiero w pierwszej połowie dwudziestego wieku. Początkowo, najistotniejszą cechą tej części ubioru była wygoda noszenia. Ewentualne kwestie estetyczne spychano z reguły na dalszy plan. Dziś preferencje większości kobiet wyglądają zupełnie inaczej, a producenci piżam dwoją się i troją, aby ich produkty łączyły komfort użytkowania z przyjemnym dla oka designem.

Elegancka i ciepła piżamka

Piżama musi być wygodna

Mimo wszystko, piżama damska używana na co dzień musi być wygodna. Spędzamy w niej blisko jedną trzecią doby. Dla wielu kobiet jest nie do pomyślenia, aby wysiedzieć w pracy osiem godzin, mając na sobie niewygodne ciuchy. Dlaczego więc te same kobiety zaniedbują niekiedy kwestię doboru odpowiedniej piżamy? Przecież w takim samym stopniu wpływa ona na nasz nastrój i stopień zrelaksowania (w dodatku nad ranem, gdy powinnyśmy pozytywnie nastroić się na nadchodzący dzień).

 

Co więc zrobić, aby upewnić się, że wybrana przez nas piżama damska okaże się wystarczająco komfortowa? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej ogólny krój, starając się wybrać model odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb. Jeśli szukamy piżamy na zimę, a ponadto w naszej sypialni bywa stosunkowo zimno, koniecznie sięgnijmy po produkt wyposażony zarówno w długie nogawki, jak i długie rękawy.

 

Kolejną istotną kwestią jest ilość dodatków. Prostszy krój piżamy oznacza z reguły wyższą wygodę użytkowania. Warto szczególnie przyjrzeć się zamkom i guzikom – ich obecność może bowiem powodować wyraźny dyskomfort.

 

O doborze rozmiaru piżamy

Piżama należy do wąskiej grupy produktów odzieżowych, które nie muszą być nazbyt starannie dopasowane ze względu na wymiary. Jeśli lubimy swobodę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po komplet o rozmiar większy aniżeli sugerowałaby to tabela w sklepie. Nie warto tak postępować jedynie w przypadku niektórych rodzajów piżam, które przedkładają walory estetyczne nad walory użytkowe. Mowa tutaj choćby o seksownych, koronkowych zestawach: dla utrzymania odpowiedniego efektu muszą one koniecznie być poprawnie dopasowane.

 

Swoboda w doborze rozmiaru piżamy damskiej to także wielka zaleta, jeśli chodzi o wykorzystanie jej jako prezentu. Wystarczy bowiem, iż mamy ogólne pojęcie o wymiarach obdarowywanej osoby, a z dość dużym prawdopodobieństwem uda nam się utrafić odpowiedni rozmiar zestawu. Decydując się na tego rodzaju zakup, warto pokusić się o elegancki komplet, wykonany ze szlachetnego materiału (najlepszym wyborem byłby dość drogi jedwab).

 

Rodzaje piżam

Typowa piżama damska składa się z dwóch części: bluzki lub bluzy, a także spodni lub szortów. W wielu sklepach odzieżowych znajdziemy ponadto mniej popularne rodzaje. Jednym z nich jest kombinezon jednoczęściowy. Bywa on nieco kłopotliwy w użytkowaniu, jednak niektóre kobiety preferują go ze względu na wyższy komfort podczas snu. Większość uznanych producentów posiada w swojej ofercie także piżamy przeznaczone dla młodych matek, ułatwiające proces karmienia piersią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *