Jesienny klimat może przekładać się negatywnie na nasz nastrój i motywację. A gdyby tak do naszej przestrzeni dodać coś ekstra? Przestrzeń wzbogacona wonią ulubionego zapachu, pochodzącego z naturalnej świecy sojowej, potrafi ukoić nawet najbardziej zaaferowane zmysły. W końcu nie od dziś wiadomo, że ładny zapach wpływa na obniżenie poziomu stresu i wywołuje u nas najpiękniejsze wspomnienia.
Jak robione są świece sojowe?
Świece sojowe MadamNatura, jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z naturalnego wosku sojowego, który z kolei jest utwardzonym olejem wyciskanym z nasion soi. Wosk sojowy jest naturalny, biodegradowalny, niekancerogenny i nietoksyczny. W zależności od naszych upodobań, możemy wybrać świecę idealną dla nas. Świece sojowe wzbogacone są naturalnymi olejkami eterycznymi, które nadają im indywidualnego charakteru. Ponadto, dzięki obecności naturalnych olejków eterycznych mogą wykazywać działanie lecznicze. Podczas chłodniejszych dni doskonale sprawdzają się olejki o aromacie korzennym, na przykład goździkowy, cynamonowy, pomarańczowy i sosnowy. Jeżeli preferujemy łagodniejsze, mniej nachalne zapachy, powinniśmy szukać w świecy olejku cytrynowego lub miętowego, które pobudzą nas do działania i dodadzą energii. Romantyczna dusza, która ceni sobie bardzo delikatne i odprężające wonie, również znajdzie coś dla siebie. Powinna przetestować świece z olejkami takimi jak olejek z bergamotki, który działa uspokajająco i relaksująco na zmysły.
Jak używać świec sojowych?
Świece sojowe mają dłuższą żywotność niż świece parafinowe. Świeca sojowa może być palona jednorazowo nawet 4 godziny, natomiast cały proces nie powinien trwać dłużej. Wpływa to bowiem negatywnie na trwałość olejków eterycznych w świecy. Podczas pierwszego palenia świecy powinniśmy dać woskowi się stopić aż do zewnętrznych krawędzi opakowania. Dzięki temu procesowi nasza świeca będzie palić się zawsze równomiernie. Knot świecy powinien wystawać około 5 mm i być przycinany przed każdym użyciem. Zaleca się trzymanie świecy w temperaturze pokojowej, z daleka od światła słonecznego, który może odbarwić i stopić wosk. Świeca zawsze powinna stać na podstawce, by nie zniszczyć mebli. Poprzez naturalny skład świecy, może mieć ona kontakt z ciałem. Wystarczy zaschnięty wosk połączyć z olejem w formie płynnej, np. arganowym lub kokosowym i wykonać relaksujący masaż ciała. Takie użycie niezwykle relaksuje, a co więcej, nawilża i pielęgnuje nasze ciało. Świece stanowią fantastyczną ozdobę naszego mieszkania i potrafią ocieplić każde wnętrze. Dzięki pięknym, eleganckim opakowaniom świeca jest również świetną propozycją na prezent dla najbliższej osoby.
Czym różnią się świece sojowe od świec parafinowych?
Przede wszystkim, świece sojowe są w 100% naturalne i wegańskie. Są wolne od GMO i metali ciężkich. Podczas ich używania nie są uwalniane toksyny, które mogą być zawarte w parafinie. Ta ostatnia jest pochodną ropy naftowej. Podczas jej palenia uwalniane są szkodliwe, wręcz rakotwórcze substancje. To one pogarszają nasz wzrok, osadzają się na płucach i powodują bóle głowy. Świece sojowe posiadają knot bawełniany bądź drewniany, natomiast w świecach parafinowych do knotów dodawany jest niebezpieczny ołów. Świece naturalne podczas palenia nie dymią i nie wytwarzają sadzy. Czas palenia świec sojowych jest znacznie dłuższy niż w przypadku świeczek parafinowych. Wyższa cena świecy sojowej wynika również z wykorzystania naturalnych olejków eterycznych. Posiadają delikatniejszy zapach niż zapachy syntetyczne, a co za tym idzie, należy użyć ich więcej.